WYKWALIFIKOWANE KADRY – GWARANCJĄ ROZWOJU GOSPODARCZEGO OPOLSZCZYZNY
SZCZEGÓŁY PROJEKTU
OPIS PROJEKTU:
Projekt zgodny z regulaminem konkursu nr RPOP.09.02.01-IP.02-16-001/15. Typ projektu przewidziany do realizacji nr 2: Kształcenie osób dorosłych w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego zorganizowanych we współpracy z pracodawcami (kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, inne kursy), w tym z uwzględnieniem elastycznych rozwiązań (np. kształcenie na odległość).
Celem projektu jest nabycie kwalifikacji zawodowych przez 132 osoby spośród 144 UP z terenu woj. opolskiego, w tym 116 K/M z obszarów wiejskich, w zakresie automatyki – programowanie sterowników PLC oraz obsługi wciągników i wciągarek ze specjalnością sygnalista-hakowy w terminie do 31.08.2017 r. W ramach projektu realizowane będą dwa rodzaje kursów umożliwiających uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, w oparciu o standardy wskazane w Rozporządzeniu MEN z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych tj.
Szkolenia A – TECHNIK AUTOMATYK-PROGRAMOWANIE STEROWNIKÓW PLC
(48 godziny lekcyjne)
Szkolenia B – OPERATOR WCIĄGNIKÓW I WCIĄGAREK ZE SPECJALNOŚCIA SYGNALISTA- HAKOWY (64 godziny lekcyjne)
Rezultaty projektu:
- 66 uczestników szkoleń nabędzie kwalifikacje zawodowe w programisty sterowników PLC potwierdzone Świadectwem Kwalifikacyjnym Grupa 1 E1 i D1 oraz certyfikatem
- 66 uczestników szkoleń nabędzie kwalifikacje zawodowe operatorów wciągników i wciągarek ze specjalnością sygnalista-hakowy potwierdzone Zaświadczeniem Kwalifikacyjnym II W.
GRUPA DOCELOWA PROJEKTU:
Projekt skierowany do osób fizycznych mieszkających w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i/lub pracujących i/lub uczących się na terenie województwa opolskiego.
W ramach projektu objętych wsparciem zostanie 144 osób dorosłych (14K/130M) zainteresowanych z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podniesieniem kwalifikacji zawodowych w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, w tym:
a) min. 80% UP to osoby zamieszkałe na obszarach wiejskich zgodnie z klasyfikacją DEGURBA 3 - (weryfikacja: kwestionariusze osobowe);
b) ok. 75% UP stanowić będą osoby pracujące w branży budowlanej, przemysłowej lub elektromaszynowej (weryfikacja: zaświadczenia od pracodawcy);
c) ok. 25% UP to osoby bezrobotne (weryfikacja: zaświadczenie z PUP);
d) w przypadku osób pracujących wsparcie będzie skierowane do osób zatrudnionych w podmiotach, których siedziba/oddział znajduje się na terenie województwa opolskiego (weryfikacja: wpis CEIDG/KRS);
e) dodatkowo z uwagi na obowiązujące regulacje prawne UP muszą ukończyć minimum gimnazjum lub ośmioletnią szkołę podstawową (weryfikacja: kwestionariusz osobowy).
ZASADY REKRUTACJI
Rekrutacja prowadzona będzie na terenie całego województwa opolskiego w sposób ciągły (do czasu wykorzystania limitu miejsc) przy wsparciu działań informacyjno-promocyjnych. Uczestnicy projektu na etapie rekrutacji mogą uzyskać dodatkowe punkty za spełnienie następujących kryteriów selekcji dla szkoleń A i B:
a) osoby o niskich kwalifikacjach tj. z wykształceniem na poziomie do ISCED 3 - 5 pkt. (weryfikacja: kwestionariusz osobowy);
b) osoby bezrobotne – 5 pkt. (weryfikacja: zaświadczenie z PUP);
c) osoby zatrudnione/uczące się – 3 pkt. (weryfikacja: formularz zgłoszeniowy)
Warunkiem obligatoryjnym uczestnictwa w szkoleniach A jest posiadanie podstawowych umiejętności komputerowych
Dodatkowym warunkiem udziału w projekcie jest udział w diagnozie potrzeb szkoleniowych pod kątem określenia stanu kompetencji w zakresie programowania sterowników PLC oraz operatora wciągników i wciągarek. Na podstawie wyników diagnozy sformowane zostaną grupy jednorodne pod kątem merytorycznym na dwóch poziomach zaawansowania – grupa podstawowa i zaawansowana.
HARMONOGRAM SZKOLEŃ:
- Harmonogram szkoleń - pobierz
KONTAKT:
Biuro Projektu
Firma „KONSTAT” Witold Borowski
ul. Budowlanych 50
45-124 Opole
Osoby do kontaktów:
W sprawie rekrutacji
opolskie@konstat.net
tel. 533 309 913
Kierownik Projektu: awk@konstat.net, tel. 663-133-655