CENTRUM ROZWOJU KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH ELEKTRYKÓW DLA WOJ. PODKARPACKIEGO
SZCZEGÓŁY PROJEKTU
OPIS PROJEKTU:
Projekt „Centrum rozwoju kwalifikacji zawodowych elektryków dla woj. podkarpackiego” realizowany jest w okresie 01.05.2018 – 31.05.2019 r.
Kursy oferowane w ramach projektu odpowiadają na potrzeby podkarpackiego rynku pracy i organizowane są we współpracy z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność zgodną z obszarami kursów. W ramach projektu przewiduje się realizację kursów zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Projekt zakłada wsparcie w odniesieniu do wszystkich uczestników projektu prowadzące do uzyskania kwalifikacji zawodowych zweryfikowanych w procesie obiektywnej walidacji i potwierdzonych certyfikatem rozpoznawalnym w branży budowlanej, z którą powiązana jest kwalifikacja nadawana w ramach projektu tj. świadectwa kwalifikacyjne E i D.
Szkolenia będą prowadzone równolegle w dwóch blokach tematycznych:
KURSY A - Elektryk ze specjalnością montera sieci światłowodowych (razem 7 grup, 72 UP)
KURSY B - Elektryk ze specjalnością montera systemów fotowoltaicznych (razem 8 grup, 84 UP)
Każda edycja kursów trwa 64 godziny lekcyjne.
W wyniku diagnozy potrzeb edukacyjnych i rozwojowych UP sformowane zostaną grupy jednorodne pod kątem merytorycznym dla kursów A i B na trzech poziomach tj.
- Grupa 1 (uprawnienia elektryczne)
- Grupa 2 (uprawnienia energetyczne); dodatkowy warunek udziału - posiadanie uprawnień E i D w ramach G1 (weryfikacja: kopia świadectw kwalifikacyjnych E i D)
- Grupa 3 (uprawnienia gazowe); dodatkowy warunek - posiadanie uprawnień E i D w ramach G1 i/lub G2 (weryfikacja: kopia świadectw kwalifikacyjnych E i D)
Efekt realizacji projektu: Po zakończeniu udziału w kursach UP objęci zostaną procesem obiektywnej walidacji, w wyniku której 125 UP uzyska świadectwa kwalifikacyjne E i D dla grupy 1, 2 lub 3 wydawane przez niezależną komisję kwalifikacyjną, posiadającą państwową akredytację.
GRUPA DOCELOWA PROJEKTU:
Projekt skierowany jest do osób dorosłych (powyżej 18. roku życia) pracujących, uczących się lub zamieszkujących na obszarze województwa podkarpackiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
Status na rynku pracy nie ma znaczenia – w projekcie mogą brać udział osoby pracujące, bezrobotne oraz bierne zawodowo.
ZASADY REKRUTACJI
W ramach projektu objętych wsparciem zostanie 156 UP spełniających następujące kryteria uczestnictwa:
• minimum 20% UP to kobiety w celu zapewnienia parytetu płci (weryfikacja: kwestionariusz osobowy)
• minimum 60% UP to osoby o niskich kwalifikacjach (weryfikacja: kwestionariusz osobowy);
• minimum 20% UP to osoby powyżej 50 roku życia (weryfikacja: kwestionariusz osobowy);
• przyjęto ponadto, że osoby pracujące będą stanowić ok. 80% UP, zaś osoby bezrobotne lub bierne zawodowe – ok. 20% UP (weryfikacja: oświadczenia).
Uczestnicy projektu na etapie rekrutacji mogą uzyskać dodatkowe punkty za spełnienie następujących kryteriów selekcji:
• Osoby z niepełnosprawnościami o statusie osób bezrobotnych (weryfikacja: kopia orzeczenia o niepełnosprawności lub inny dokument wydany przez lekarza poświadczający stan zdrowia tj. orzeczenie o stanie zdrowia lub opinia o stanie zdrowia + oświadczenie o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej) – premia 5 pkt.
Osoby z niepełnosprawnościami – osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375).
• Osoby powyżej 50. roku życia o niskich kwalifikacjach - 5 pkt. (weryfikacja: kwestionariusz osobowy);
• posiadanie podstawowej wiedzy w zakresie tematyki będącej przedmiotem danego kursu – 5 pkt. (weryfikacja: ankieta).
REJESTRACJA NA SZKOLENIA
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o pobranie formularza zgłoszeniowego. Wypełniony i podpisany formularz prosimy odesłać na adres: rzeszow@konstat.net, dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Biura Projektu: ul. Chmielna 44, 35-317 Rzeszów.
ZASADA DOSTĘPNOŚCI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI:
W celu zapewnienia możliwości pełnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „Centrum rozwoju kwalifikacji zawodowych elektryków dla woj. podkarpackiego” zastosowany zostanie mechanizm racjonalnych usprawnień. Każda osoba z niepełnosprawnościami przystępująca do projektu ma zapewnioną możliwość finansowania specyficznych usług dostosowawczych lub oddziaływania na szeroko pojętą infrastrukturę, nieprzewidzianych z góry we wniosku o dofinansowanie projektu, lecz uruchamianych wraz z pojawieniem się w projekcie (w charakterze uczestnika lub personelu) osoby z niepełnosprawnością.
UWAGA! Każdą osobę z niepełnosprawnościami zainteresowaną udziałem w projekcie zachęcamy do pobrania ankiety i wskazania specyficznych form wparcia niezbędnych do zapewnienia w trakcie szkoleń.
HARMONOGRAM SZKOLEŃ:
- Harmonogram szkoleń - pobierz
KONTAKT:
Biuro Projektu
Konstat Sp. z o.o.
ul. Chmielna 44
35-317 Rzeszów
Dane kontaktowe:
rzeszow@konstat.net
tel. 729 962 574
DOKUMENTY DO POBRANIA:
- Formularz zgłoszeniowy
- Ankieta badająca potrzeby osób z niepełnosprawnościami